REZERVASYON

Zen Alaçatı, taştan cennet Alaçatı’nın merkezinde, beklentilerinizin ötesinde butik otel anlayışına yeni bir soluk getiriyor.

Geniş bir avlunun etrafında, çam ağaçlarıyla çevrili mis kokan bahçesi, bir asırlık tarihi geçmişe ev sahipliği yapmış, benzersiz 7 farklı odasıyla, her detayı sevgi ve özenle düşünülmüş, huzurlu ve keyif dolu anların yaşandığı bir yerleşim.

Otel tarihi yapısına sadık kalınarak ve Alaçatı’nın dokusuna uygun olarak dekore edildi. Yapımındaki taşlar Balanbaka Dağı’ndan getirilirken kullanılan özel harç ile yazları serin; kışları sıcak kalsın diye özel olarak izole edildi.

Siz de, Zen Alaçatı'da, 12 ay boyunca keyifli, eşsiz ve unutulmaz anılarla dolu bir deneyime davetlisiniz...

 

ODALAR

Tarihi ve modern dokuların bir arada bulunduğu Zen Alaçatı, zarafetin ve rahatlığın lüksle buluştuğu odaları ile Alaçatı dokusunu sizlere yaşatmaktadır. İçinde bulunduğunuz ortamın şıklığı ve rahatlığı ile dinginliğinizi arttıracaktır. Alaçatı’nın otantik havasında kaliteli, rahat ve samimi bir ortam sunmaktadır.

 

SERVİSLER

Kahvaltı

Mis gibi taze ekmekle birlikte serpme kahvaltınız her sabah sizi bekliyor.

Ücretsiz Wifi

 

Otelimizin her yerinde kablosuz internet.

Avlu / Bahçe

Cam ağaçlarının gölgesinde huzurlu bir güne başlamanız için.

Günlük Oda Temizleme 

Yatağınızın üzerinde ufak bir sürpriz ya da odanızın içine bırakılmış bir begonvil bulabilirsiniz.

Resepsiyon
7/24 Tüm ihtiyaçlarınız için hizmetinizde.
 Oda Servisi

Odanızda geçirdiğiniz zamanın tadını çıkarmanız için.

 

GALERİ

1/14

Sizden Gelenler

Lüksü, huzuru ve keyfi arayanlar için ideal, yıllardır tatilimizin değişmez adresi. Her zaman güler yüz ve samimiyetle ağırlandık. Kendimizi evimizde gibi hissettik.

 

ALAÇATI'DA YAŞAM

Zen Alaçatı Otel'in Konumu: ALAÇATI

Sakız ağaçlarının gölgesindeki daracık sokaklarıyla, rum mimarisinin esintisindeki cumbalı taş evleriyle, hafif rüzgarla lavanta bahçelerinden gelen mis gibi kokusuyla Arnavut kaldırımı sokaklarının arasında yürürken Alaçatı’ya tutkuyla bağlanmamak elde değil... 
İzmir'in 72 kilometre batısında yer alan Alaçatı, köklü geçmişi, mozaikli çarşısı ve ev sahibi olduğu sayısız anısı ile bir kez göreni bir ömür boyu büyüsü altına alan küçük bir yerleşim yeri. Bozulmadan korunmuş ve neredeyse 100 yıllık bir tarihe tanıklık etmiş olan taş evlerin tek tek özenle onarılması, bugün Alaçatı’yı herkesin tutkunu olduğu bir yer haline getirmiştir.


Yarımadanın bütününde rüzgar önemli bir etkendir. Alaçatı, artık dünyanın en önemli rüzgar sörfü merkezlerinden biri olup bir çok yarışmaya ev sahipliği yapmaktadır. Bir yandan en güzel yerli şaraplarının üzüm bağlarını içinde barındıran dokusu; bir yandan Akdeniz’in en temiz denizlerine, pek çok alternatif plajlara sahip bir cennet…

 

BİZE ULAŞIN

Tokoğlu mahallesi, Kemal Paşa Caddesi, No:43/A Alaçatı

Tel: +902327160146

info@zenalacati.com © 2019 by Zen Alaçatı. 

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
zen alacati lavanta

Kokusuyla mest eden lavanta tarlaları.